Články

Dieťa so zubnou kefkou

Kedy začať u zubára s deťmi

Mamičky sa často pýtajú kedy majú so svojimi ratolesťami začať navštevovať zubára? Prerezávanie zúbkov u detí začína približne v 6 – 8 mesiaci, ale nie je nezvyčajné, keď sa prvý zub objaví už v 3 mesiaci.

Ako získať žiarivý úsmev, na ktorý budete hrdý?

Spozornite! Robíte tiež túto hlúpu chybu? Veríte rôznym mýtom o čistení a bielení zubov? Skúšali ste už bielenie zubov sódou bikarbónou? Bieliacou pastou z reklamy? Ale všetko bez výsledkov? Tiež veríte mýtom, ktoré kolujú medzi ľuďmi o potravinách, ktoré prirodzene čistia a bielia zuby? Hovorí sa najmä o ovocí ako jahody, pomaranče, jablká a hrozno, ktoré vraj pozitívne vplývajú na čistotu…

Dentálna hygienička

Zafarbenie zubov

Naša dentálna hygienička Katarína Vargová hovorí o zafarbení zubov. Farba zubov závisí na farbe a transparentnosti jeho vnútornej vrstvy (skloviny) a na farbe dentínu. Pôsobením rôznych vplyvov sa môže farba zubov zmeniť.

Systém cerec na obrazovke počítača

Rekonštrukcia zuba

Rekonštrukcia poškodeného zuba vyžaduje precíznu prácu zubného lekára. Po odstránení predošlej výplne a pokazeného zubného tkaniva, lekár posúdi rozsah preparácie a odporučí rekonštrukciu zuba systémom Cerec.

Kliknutím na tlačítko rozumiem súhlasíte so spracovaním poskytnutých osobných údajov na účely analýz návštevnosti a súborov cookie. Rozumiem